2015 m. rugpjūčio 17 d., pirmadienis

1 diena Kopenhagoje

Ar žinote ką lietuviai veikė liepos 3? Skubėjo nusipirkti bilietus į Kopenhagą už 1 eurą! Tarp jų, jų, žinoma, buvau ir aš.
Dėl kelionės apsispręsti reikėjo čia ir dabar, kadangi bilietai tirpo tiesiog akyse. Laiko, atlikti paiešką, ar pavyks rasti nakvynę už padorią kainą nebuvo, tad pasirinktas optimaliausias variantas - 1 para su nakvyne oro uoste.
Lėktuvas Danijos sostinėje leidžiasi ankstyvą rytą, tad laiko neskubant patyrinėti miesto centrą tikrai užtenka.

Jei neturite daug mantos ir ilgi pasivaikščiojimai jūsų negąsdina, rekomenduoju iš oro uosto į miesto centrą keliauti pėsčiomis. Atstumas apie 10 km. Tačiau pakeliui galėsite aplankyti Amager paplūdimio parką, kuris įsikūręs saloje. Sala ypač populiari tarp sportuojančių (o spotuojančių Kopenhagoje daug).

Prie salos glaudžiasi modernaus meno skulptūra, kuri kartu pasitarnauja šokinėjimui į vandenį.
Sala puikiai tinka ir vakarojantiems
Mėgstu sakyti, kad Vilnius - vienas žaliausių miestų, nes būnant bet kurioje miesto vietoje iki žalios zonos nueiti truks ne daugiau 10 minučių. Tačiau Kopenhagos centras tikrai nenusileidžia mūsų sostinei. Čia labai daug parkų. Tiek daug, kad visų aplankytų parkų pavadinimų net nepavyko prisiminti. Visi jie be galo tvarkingi, išpuoselėti, apsodinti daugybe rožių ir kitų gėlių.
Žmonių parkuose taip pat labai daug. Vieni sportuoja, kiti drybso ant pievutės, treti vakarieniauja ar gurkšnoja alų.

Parkas

Dar vienas parkasSeniausias (daugiau nei 400 metų!) ir ir vienas labiausiai lankomų parkų - karaliaus sodai. Tai buvo privatus karaliaus parkas Rozenbergo pilies teritojoje. O šiuo metu jis atviras visiems miestiečiams ir miesto svečiams.

Karaliaus sodas
Rozenbergo pilis.


Parkus ir kitas miesto erdves puošia daug, labai daug, skulptūrų. Kai kurios jos - gerai žinomos pasaulyje. Kitos - nors ir ne pasaulinės garsenybės, tačiau priverčia prie jų stabtelti ir gerai įsižiūrėti.

Karalienė Karolina Amelija. Karaliaus sodai.

Frederiko V skulptūra.

Nežinau, kas čia vyksta, bet, įtariu, kažkas įdomaus.

Liūtas ir liūtė drasko šerną.
Čia vėl kažkas įdomaus vyksta.
Kai kurios skulptūros privertė ir plačiau pasidomėti jų istorijomis. Viena tokia - Gefionos fontano skulptūra. Šis fontanas vaizduoja Zelandijos salos, kurioje ir yra isikūrusi Kopenhaga, sukūrimo mitą. Pasak jo, Švedijos karalius tokiai deivei Gefjunai pažadėjo atiduoti tiek žemės, kiek ji sugebės išarti per dieną ir naktį. Ji pavertė savo 4 sūnus į jaučius ir per naktį suarė nemažą plotą. Išartas žemės gabalas buvo išmestas į jūrą ir tapo Zelandija. Švedijoje yra Vännern ežeras, beveik atitinkantis Zelandijos salos kontūrus. Tad nekyla abejonių, kad taip ir buvo.

Gefionos fontanas.

Žymiausia Kopenhagos skulptūra neabejotinai yra undinėlė. Vaizduojanti ne ką kitą, o undinėlę iš H. K. Anderserno pasakos. Šiai skulptūrai jau daugiau nei 100 metų. Per juos ne kartą nukentėjo nuo vandalų, tačiau vėl sutvarkoma ir sėkmingai toliau sutraukia beveik visus Danijos turistus.

Undinėlė.


Kopenhagoje dėmesį patraukia daug įspūdingai atrodančių bažnyčių.
Ženklas, kad senamiestis jau nebetoli - iš už medžių tankmės išnyrantis Mūsų Gelbėtojo Bažnyčios bokštas. Šis bokštas ypatingas tuo, kad turi sraigtinę smailią viršūnę, kurios laiptais galima pakilti į viršų.

Mūsų Gelbėtojo Bažnyčia

Kita įspūdinga bažnyčia šiame mieste - Mamurinė (Frederiko) Bažnyčia. Tai bažnyčia turinti didžiausią kupolą visoje Skandinavijoje.

Marmurinė bažnyčia. Apsilankius, svarbiausia - pakelti akis aukštyn.
Šv. Petro bažnyčios bokštas.
Šv. Albano bažnyčia. Priešais ją - Gefionos fontanas.
Bažnyčių bokštai - ne vieninteliai bokštai patraukiantys akį Kopenhagoje. Į dangų stiebiasi pilių ir kitų pastatų bokštai. Vienas labiausiai įsiminusių - senosios akcijų biržų bokštas, kuriame galima matyti 4 drakonus susivijusius uodegomis. Šie drakonų darbas, sakoma, saugoti Kopenhagą nuo gaisro.

Kairėje - senosios akcijų biržos bokštas.
Nr. 1 TripAdvisor rekomenduojamų lankytinų vietų tope - Nyhavn. Pažodžiui šis žodis verčiamas "naujasis uostas". Tačiau ištikrųjų jis nėra toks ir naujas. Kaip tik, tai - vienas seniausių uostų Europoje. Šioje gatvėje įsikūrę restoranai, plaukia masės turistų. Tačiau čia puikiai atsiskleidžia senoji daniška architektūra.

Nyhavn
Kopenhaga gali pasirodyti labai švarus, išblizgintas ir išcackintas miestas. Tačiau čia pat, miesto širdyje yra įsikūręs miestas, su savomis taisyklėmis ir kontrastuojantis su įprastu Kopenhagos vaizdu. Dailius pastelinių spalvų namukus čia keičia grafičiai, o kai kur pakrūmėse, deja, voliojasi šiukšlės. Daugiau nei prieš 40 metų, aptikę seną apleistą karinę bazę, čia įsikūrė jauni menininkai (dar gi ir hipiai) ir palaipsniui čia suformavo savą bendruomenę, kurioje galioja savos taisyklės, kurios nebūtinai sutampa su Danijos įstatymais. Tą puikiai įrodo, jog pasivaikščiojimus Kristianijoje nuolat lydi žolės kvapas (ne tos, kur šviežiai nupjautos). Nors Danijos valdžia vis dažniau šį rajoną įvardija, kaip vieną didžiausių Kopenhagos skaudulių, kurį reikia kuo greičiau išgyvendinti, policija į tai, kas čia vyksta, vis dar žiūri pro pirštus. Tad kol kas įvarūs menininkai ir kiti laisvos sielos žmonės čia dar gali ramiai karaliauti.

Kristianija.
Dar šiek tiek Kopenhagos vaizdų.

Jachtų jūra.

Senamiestis.
Iš kitos pusės.

Dviračių čia irgi netrūksta.
Vietinis.
Iš aukštai.
Nuotraukos: DarkStrars Photography

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą